Katso mitä mieltä muut Nettimoton käyttäjät ovat ja anna oma arviosi! Arvioitavana ovat luotettavuus, ajomukavuus, käyttokulut, sisätilojen kätevyys ja kokonaisuus.
Mobiili version motohakuun suosittelisin parankusta että voisi valita useamman merkin ja mallin mitä hakee samaan aikaan.
3/4 people found this review helpful. Did you? YesNo
4.0
ReliabilityComfort Cost Equipment Ensemble
Male, pori, 10.09.2014
KTM 200, 2005, Motorcycle EXC
Erittäin hyvä ja ketterä pyörä. Sopii erinomaisesti alottelijalle ja miksei kokeneemmallekkin. Todella hyvä pyörä naiselle pienen kokonsa puolesta. Vääntävä ja sitkeä moottori josta kuitenkin huipputehoakin löytyy
2/2 people found this review helpful. Did you? YesNo
4.4
ReliabilityComfort Cost Equipment Ensemble
Mikko, Kajaani, 04.04.2016
KTM 200, 2009, Motorcycle
Hyvä ja kevyt pyörä enduroon
1/1 people found this review helpful. Did you? YesNo
4.4
ReliabilityComfort Cost Equipment Ensemble
Ville, Lappeenranta, 17.07.2018
KTM 200, 2006, Motorcycle
Todella ketterä endurossa. Hyvä ajoasento ja tehoa tarpeeksi. Kadulla jaksaa kyllä mennä mutta ei mikään matkapyörä.
Hyvä, ryhdikäs ajoasento, tosi helppo puikkelehtia kaupungissa ja näkee kauas. Näyttää hyvältä! Kevyt kuin mikä, perää jaksaa siirtää sivusuunnassa takakahvoista. Pieni kulutus ja kohtuuhintaiset varaosat ja vakuutukset, eli halpoja kilometrejä. Hyvä mittaristo. Kokoisekseen reipas kulkine, ei jää jälkeen autoille kaupungissa ja antaa ajamisen iloa. Moottoriteille...
Hyvä, ryhdikäs ajoasento, tosi helppo puikkelehtia kaupungissa ja näkee kauas. Näyttää hyvältä! Kevyt kuin mikä, perää jaksaa siirtää sivusuunnassa takakahvoista. Pieni kulutus ja kohtuuhintaiset varaosat ja vakuutukset, eli halpoja kilometrejä. Hyvä mittaristo. Kokoisekseen reipas kulkine, ei jää jälkeen autoille kaupungissa ja antaa ajamisen iloa. Moottoriteille tämä ei ole tehty; lyhyet välitykset ja huiput kuskista riippuen 135-140km/h.
Etuputket kannattaa suojata tai putsata säännöllisesti stefojen suojaamiseksi. Itsellä ei olennaisia vikoja ilmennyt parin vuoden aikana paitsi tuo stefan vuoto. Etuvalon suojan sisällä piuhat resonoivat helposti jos huonosti kiinni. Alavääntöä rajallisesti, joten sammuu toisinaan etanavauhdissa, jos ei avaa riittävästi kaasua. Vaihteen saaminen vapaalle toisinaan hankalaa (tyyppi- vai yksilövika?). Vakiopleksi on hyödytön kapine. Vakiorenkaiden pito voisi olla parempikin ja ei-ABS-mallissa takajarrut lukkiutuu helposti. Etujarrulla pysähtyy kyllä
Niin hyvä, että mallia valmistetaan edelleenkin. Hyvä näissä kotareissa on huollettavuus ja että ne saadan rekisteröityä normit täyttäneenä. Pienenä miinuksena on alkuperäisvaraosien hinnat. Huono vakio ajovalo tieliikenteeseen.